» Корисна інформація » Новини » Захист найменування «Бальзамічний оцет з Модени» не поширюється на терміни «бальзамічний» та «оцет»

Захист найменування «Бальзамічний оцет з Модени» не поширюється на терміни «бальзамічний» та «оцет»

balzamicheskii-uksus

Суд Європейського Союзу розглянув питання Федерального верховного суду Німеччини, який звернувся з проханням дати пояснення — чи охороняє найменування “Бальзамічний оцет з Модени” (Aceto Balsamico di Modena) тільки саме найменування повністю або поширюється й на негеографічні терміни цього найменування (а саме “оцет”, “бальзамічний”, “бальзамічний оцет”) відповідно до Положення ЄС про захищені географічні зазначення та захищені позначення походження сільськогосподарських продуктів та продуктів харчування.

Таке питання постало у зв’язку із конфліктом, що виник між італійським консорціумом виробників та німецьким виробником продуктів на основі оцту.

 

Італійський консорціум виробляє продукти, позначені найменуванням Aceto Balsamico di Modena (PGI)» (Бальзамічний оцет з Модени, Італія). Дане найменування, у свою чергу, з 2009 року зареєстроване у реєстрі захищених позначень походження та реєстрі захищених географічних зазначень.

 

Німецька компанія виробляє та продає продукти на основі оцту, які виготовляються з вин регіону Баден. На етикетках своїх продуктів вона використовує слова “бальзамічний” (balsamico) та “німецький бальзамічний” (deutscher balsamico).

 

Італійський консорціум висунув вимогу до німецької компанії припинити використання терміну “бальзамічний” (balsamico) на етикетках своєї продукції. У відповідь на це, німецька компанія звернулась до суду Німеччини з метою отримати декларацію щодо того, що вона може використовувати цей термін стосовно своїх продуктів.

 

Під час розгляду поставленого питання, Суд Європейського Союзу дійшов наступних висновків. У своєму рішенні, Суд ЄС постановив, що захист найменування “Бальзамічний оцет з Модени” (Aceto Balsamico di Modena) не поширюється на використання окремих негеографічних термінів представленого найменування. Суд зауважив, що реєстрація захищеного географічного зазначення та захист, який така реєстрація надає, охоплюють найменування “Бальзамічний оцет з Модени” (Aceto Balsamico di Modena) загалом, оскільки саме воно має визнану репутацію на національному та міжнародному ринках. Та навпаки, негеографічні терміни цього географічного зазначення, зокрема “оцет” та “бальзамічний”, їх використання в сполученні та переклад не підлягають такого роду захисту, оскільки “оцет” є загальним терміном, а “бальзамічний” є прикметником, який зазвичай використовується для позначення оцту з гіркувато-солодким смаком.

 

Джерело: http://curia.europa.eu/