» Корисна інформація » Новини » Суд Данії став на заваді намірам дизайнерів розрізати роботу художника для створення годинників

Суд Данії став на заваді намірам дизайнерів розрізати роботу художника для створення годинників

Дания часы

Данський суд прийняв рішення та заборонив власникам бренду годинників Kanske різати картину данського художника Tal R та використовувати полотно його роботи в якості циферблату для лінії люксових наручних годинників.

У серпні цього року власники бренду годинників Kanske, Данн Торлейфссон і Арне Лейвсгард, придбали в галереї Вікторії Мюро картину данського художника Tal R «Paris Chic» за 70000 фунтів стерлінгів.
У жовтні виробники годинників повідомили про те, що вони мають намір розрізати картину і використати полотно для дизайну годинників, які планували випустити у кількості від 200 до 300 штук. Продати такий годинник виробники планували за ціною 10000 датських крон (близько 1500 доларів США).

 

Художник засудив проект та заявив, що плани виробників годинників є «неповажної спробою заробити гроші і привернути увагу, зробивши продукт з мого мистецтва». Крім того, художник звернувся до суду з наміром зупинити проект, хоч і визнав, що коли власники придбали картину, вони отримали право розпоряджатися нею на свій розсуд. Однак він не згоден з тим, щоб його твір змінювали та знову представляли у відкритому доступі, особливо не з комерційних причин.

 

У листопаді адвокат художника звернувся до суду з запитом про захист від порушення авторських прав. У свою чергу, адвокат, який представляв інтереси власників бренду годинників, стверджував, що даний проект знищить картину, а не змінить її, що датським законодавством дозволено.

 

У своєму рішенні суд прийняв сторону художника, погодившись з його аргументами, що дизайн є зміною твору, а не його знищенням, що є порушенням законодавства про авторське право. Суд виніс рішення на користь Tal R, заборонив дизайнерам реалізовувати свій проект і зобов’язав їх сплатити судові витрати. Суд також додав, що виробники годинників допустили зловживання художнім авторитетом Tal R в комерційних цілях, що загрожувало завдати шкоди його репутації.

 

Джерело: https://hyperallergic.com/