» Послуги » Реєстрація географічних зазначень

Реєстрація географічних зазначень

Консультації з географічних зазначень

Відмінність ГЗ від інших засобів індивідуалізації; вибір стратегії охорони

Детальніше

Реєстрація прав на географічні зазначення

Процедура та строки реєстрації, необхідні документи та інформація

Детальніше

Захист прав на географічні зазначення

Захист прав власника географічного зазначення

Детальніше

Географічним зазначенням є назва місцевості, з якої походить той чи інший товар, при цьому товар повинен мати якісь якості, репутацію або інші характеристики, що пов’язують його з походженням саме з цієї місцевості.

Наприклад, сільськогосподарські продукти та напої можуть володіти якостями, які визначаються місцем їх виробництва та на які впливають місцеві фактори – клімат, ґрунт, вода та ін., зокрема:
сири “Чеддер” (Великобританія), “Фета”(Греція), “Пармезан” (Італія), “Гуцульська овеча бриндзя” (Україна);
спиртні напої – “Шампанське”, “Коньяк” (Франція), “Портвейн” (Португалія);
безалкогольні напої – “Капучіно”, “Латте” (Італія).

Якщо географічне зазначення використовують для найменування товару, вказуючи місцевість походження, це стає додатковим стимулом для споживачів на користь вибору саме цього товару. Держава може надати географічному зазначенню спеціальний захист, щоб виробники товарів з іншої місцевості не могли використовувати географічне зазначення, до якого не мають жодного відношення (держава у такий спосіб перешкоджає недобросовісному використанню). Права на зазначення виникають лише після їх реєстрації у державному реєстрі та діють безстроково.

Правова охорона надається географічному зазначенню, якщо:
заявлене найменування ідентифікує товар, що походить з певного географічного місця і має особливу якість, репутацію, зумовлені головним чином цим географічним місцем, при цьому в цьому місці здійснюється хоча б один з етапів його виробництва;
заявлене найменування означає найменування, що ідентифікує товар, що походить з певного географічного місця і має особливі якості або властивості, які обумовлені конкретним географічним середовищем з властивими йому природними та людськими факторами.

Хто має право на реєстрацію географічного зазначення?

Подати заявку на реєстрацію може одна особа (фізична чи юридична) або група осіб (фізичних чи юридичних).

Одна особа має право подати заявку, якщо:
вона є єдиним виробником, який у цьому географічному місці виробляє товар або видобуває/переробляє сировину для виробництва товару;
географічна територія, де вона здійснює виробництво (видобуток/переробку/приготування) товару, має характеристики, що суттєво відрізняють її від прилеглих територій, або якщо характеристики виробленого товару суттєво відрізняються від характеристик товарів, вироблених на прилеглих територіях.
Група осіб має право подати заявку, якщо:
товар, який вони виробляють або сировина для товару, яку вони видобувають/переробляють у певному географічному місці, має особливу якість, репутацію чи інші характеристики, що зумовлені цим місцем.

Також за вже зареєстрованим зазначенням інший виробник (виробники) товару з даної місцевості може подати заяву про внесення про неї відомостей до Реєстру як про особу, яка має право використовувати географічне зазначення. Такій особі, крім заяви, необхідно подати документи, що підтверджують факт виробництва товару у певному географічному місці, та факт особливих характеристик товару, зумовлених таким місцем.

Якщо у вас є питання, пов’язані з географічними зазначеннями, зв’яжіться з нами за допомогою форми нижче!