» Послуги » Реєстрація сортів рослин » Юридичні консультації щодо сортів рослин

Юридичні консультації щодо сортів рослин

Сорт рослин може охоронятися і як об’єкт авторського права, і як об’єкт промислової власності. Законодавство виділяє три види прав – в залежності від підстав їх виникнення, того, кому ці права належать, і від обсягу прав:
особисті немайнові права автора сорту – в цьому випадку видається свідоцтво про авторство на сорт рослин;
майнові права на сорт рослин – видається патент на сорт рослин;
майнові права на поширення сорту рослин – видається свідоцтво про державну реєстрацію сорту рослин.

Для отримання/підтвердження виняткових прав на сорт рослин, необхідно провести державну реєстрацію в установленому законодавством порядку та отримати правовстановлюючі документи, зазначені вище.

Права на сорт рослин можуть бути зареєстровані в тому випадку, якщо даний сорт відповідає встановленим критеріям і має найменування відповідно до законодавства. Оскільки без спеціальних знань відповідність цим критеріям складно визначити, ми рекомендуємо вам доручити таке завдання фахівцям.

Що фахівці нашої фірми зроблять для вас:
• вивчать інформацію про сорт рослин, який вами створено або на який у вас виникли права з інших підстав, попередньо визначимо, чи може він бути зареєстрованим і проконсультуємо щодо подальших кроків стосовно його реєстрації;
• підготуємо необхідний пакет документів для державної реєстрації прав на сорт рослин і забезпечимо супровід в процесі реєстрації на всіх етапах;
• підготуємо проекти договорів передачі майнових прав на сорти рослин, ліцензійних договорів і надамо правову допомогу на етапі їх підписання;
• проконсультуємо про необхідні процедури для підтримання чинності правовстановлюючих документів на сорт рослин. За вашим бажанням і за ваш рахунок, ми можемо взяти на себе зобов’язання щодо щорічної сплати зборів за підтримання чинності прав на сорт рослин або прав на його поширення.

Важливо!
Законодавством передбачено проведення державної науково-технічної експертизи для прийняття рішення про державну реєстрацію майнових прав на сорт рослин. Для багатьох сортів рослин, в першу чергу, для сільськогосподарських культур, така експертиза триває 2-3 роки. Це потрібно враховувати при плануванні використання сорту рослин у комерційній діяльності і розрахунку витрат часу на реєстрацію прав.

Є питання? Телефонуйте нам або зв’яжіться через контактну форму нижче!

Зв’язатися з нами