» Послуги » Реєстрація сортів рослин » Реєстрація прав на поширення сорту рослин

Реєстрація прав на поширення сорту рослин

Право на поширення сорту рослин може отримати будь-яка особа, якщо сорт віднесений до загальновідомих сортів, тобто якщо він не є новим. Це право підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію сорту рослин.

Які права надає свідоцтво?
Свідоцтво надає його власнику право на комерційне поширення посадкового матеріалу – матеріального носія сорту, а також право дозволяти чи забороняти іншим особам таке поширення. Дане право може бути передано іншій особі на підставі договору.

Умови та порядок отримання свідоцтва
Для отримання свідоцтва необхідно виконати умови, які аналогічні умовам реєстрації авторських прав на сорт рослин, крім вимог новизни сорту. Тобто сорт повинен мати назву, бути відмінним від інших сортів, однорідним, стабільним і придатним для поширення в Україні.

Для отримання свідоцтва до Міністерства аграрної політики та продовольства України подається заявка на сорт в порядку, передбаченому для придбання авторських прав на сорт рослин.

Також необхідно отримати позитивне рішення експертизи, після чого проводиться державна реєстрація права на поширення сорту рослин. Протягом 10 днів з дати державної реєстрації заявнику видається свідоцтво про реєстрацію сорту рослин. Інформація про сорт і про право його розповсюдження вноситься до Реєстру сортів рослин України, за умови сплати заявником відповідного збору.

Яку допомогу ми надамо вам:
• проконсультуємо про можливість реєстрації ваших прав на поширення сорту рослин і про необхідні для цього дії;
• підготуємо і подамо необхідний пакет документів і надамо допомогу в процесі державної реєстрації;
• якщо буде така необхідність, складемо для вас проект договору про передачу майнових прав на поширення сорту рослин і супроводимо укладення угоди;
• надамо допомогу для підтримання чинності свідоцтва про державну реєстрацію сорту рослин на весь період його дії.

Важливо!
За підтримання чинності права інтелектуальної власності на поширення сорту рослин необхідно сплачувати щорічний збір. У разі його несплати/несвоєчасної сплати, дійсність права і дія свідоцтва припиняється.

Якщо у вас є питання, просимо зв’язатися з нами за телефоном, e-mail або через надану нижче контактну форму!

Зв’язатися з нами