» Послуги » Патентування винаходів/корисних моделей » Ліцензування, передача прав на винаходи/корисні моделі

Ліцензування, передача прав на винаходи/корисні моделі

Коли патент вже зареєстрований, правовласник може використовувати винахід (корисну модель) на свій розсуд, в тому числі:

  • ● самостійно виготовляти продукцію із використанням запатентованої технології та забороняти її неправомірне використання третім особам;
  • ● давати дозволи іншій особі або іншим особам (видавати ліцензію) на використання патенту;
  • ● передавати (а по суті, -продавати) свої права на запатентований винахід.

Документально дозвіл на використання оформлюється у вигляді ліцензійного договору, при цьому ліцензія може бути виключною або невиключною, або одиничною – в залежності від об’єму наданих прав.

Передача (або, як ще кажуть, “поступка”) прав на патент оформлюється у вигляді договору передачі майнових прав інтелектуальної власності на винахід/корисну модель. Нагадаємо, що особисті немайнові права належать винахіднику та є невідчужуваними (наприклад, право авторства, право називатися автором винаходу).

В чому ж різниця між ліцензійним договором та договором передачі прав?

У випадку укладення ліцензійного договору володілець патенту надає право використання винаходу (корисної моделі) іншій особі на визначений строк, при цьому він зберігає за собою права інтелектуальної власності на патент. Користувач патенту (ліцензіат) виплачує правовласнику патенту винагороду (роялті), розмір та строки перерахувань яких регулюється договором.

В той час як при укладенні договору передачі прав патентоволоділець втрачає свої права на запатентований винахід (корисну модель), а покупець набуває (купує) ці права.

Законодавством передбачено, що за договором про передачу прав на винахід/корисну модель проводиться обов’язкова державна реєстрація, а відомості про нового володільця вносяться, в залежності від виду об’єкта, або в Державний реєстр патентів України на винаходи, або в Державний реєстр патентів на корисні моделі.

Що стосується ліцензійного договору на винахід (корисну модель), його реєстрація відбувається за бажанням сторін договору – ліцензіара (володільця) та ліцензіата (користувача).

Якщо Ви хочете отримати вигоду від запатентованого винаходу, зокрема видати іншій особі ліцензію на використання винаходу/корисної моделі чи хочете продати іншій особі свої права на запатентований винахід/корисну модель, ми можемо допомогти Вам на кожному етапі запланованої угоди. Ми пропонуємо наступні послуги:

  • ● розробимо ліцензійний договір чи договір передачі прав, виходячи із Ваших інтересів, або проведемо аналіз та внесемо правки у вже існуючий проект договору;
  • ● забезпечимо юридичний супровід угоди, в тому числі при написанні документів та здійсненні розрахунків;
  • ● сплатимо встановлені збори та подамо договір разом з іншими документами на державну реєстрацію, отримаємо та передамо рішення про реєстрацію договору та повідомлення про внесення змін в Державний реєстр;
  • ● у випадку порушення Ваших прав на винахід/корисну модель третіми особами, надамо комплекс послуг із захисту прав у досудовому та судовому процесі.

Наша робота із підготовки договору – від 1500 гривень, а його реєстрація – від 1000 гривень.

Офіційний збір за реєстрацію:

  • ● ліцензійного договору про використання винаходу – 1200 гривень;
  • ● договору про передачу прав на винахід (корисну модель) – 2400 гривень.

Дзвоніть/пишіть нам або зв’яжіться, використовуючи контактну форму нижче!

Зв’язатися з нами