» Послуги » Захист прав інтелектуальної власності » Внесення об’єктів інтелектуальної власності до митного реєстру

Внесення об’єктів інтелектуальної власності до митного реєстру

Внесення об’єктів права інтелектуальної власності в Митний реєстр має превентивний характер і допомагає виявити порушення ваших прав третіми особами при переміщенні ними товарів через митний кордон України. При цьому, з вашої сторони не потребується внесення суми на депозит митної служби або інші попередні витрати.

Інформацію про які об’єкти права інтелектуальної власності можна внести до Митного реєстру?
Чинне законодавство не обмежує ваше право на внесення в Митний реєстр інформації про будь-які об’єкти права інтелектуальної власності, якими ви володієте. На практиці, в Реєстр вноситься інформація про торговельні марки та промислові зразки, рідше — про об’єкти авторського права.

Порядок і наслідки внесення інформації до Митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності
Для внесення інформації необхідно подати заяву і відповідні матеріали в Державну митну службу України, яка зареєструє Ваш об’єкт в Митному реєстрі. Після внесення торговельної марки/промислового зразка в реєстр, органи митниці під час оформлення будь-яких вантажів (як під час імпорту, так і під час експорту) будуть перевіряти їх на наявність і законність використання Ваших об’єктів інтелектуальної власності. Таку ж перевірку вони можуть провести на підставі вашої заяви, якщо Ви самостійно виявили порушення.
У випадку виявлення порушень (виявлення контрафактних товарів), органи митниці призупиняють митне оформлення вантажів та повідомляють Вас про виявленні порушення для прийняття необхідних заходів захисту (звернення з позовом до суду).

Що ми зробимо для вас:
• правильно підготуємо та подамо до Митної служби України відповідну заяву з усіма супровідними документами;
• представимо ваші інтереси в органах митної служби;
• проконсультуємо про порядок та перспективи захисту ваших прав у випадку виявлення порушення;
• діючи в ваших інтересах, підготуємо і подамо в органи митниці заяву про порушення ваших прав і будемо супроводжувати його в процесі розгляду;
• підготуємо претензію до порушникав прав, а у випадку відмови у її задоволені, підготуємо позовну заяву для подачі до суду;
• представимо ваші інтереси в судах всіх інстанцій при розгляді спорів про захист прав на об’єкти інтелектуальної власності, що виникли в результаті переміщення через кордон України контрафактних товарів.

Важливо!
Оскільки об’єкти інтелектуальної власності являють собою особливий вид об’єктів цивільних прав, не спеціалісту буває складно визначити, чи дійсно третьою особою незаконно використовується ваш об’єкт інтелектуальної власності в товарах, що переміщуються через кордон.
Водночас, відповідно до законодавства, правовласник буде зобов’язаний відшкодувати витрати та збитки третьої особи, спричинені безпідставним призупиненням митного оформлення товарів.

Звертайтесь до наших спеціалістів і вони допоможуть вам розібратись у всіх спірних моментах і правильно обрати необхідні способи захисту ваших прав!

Зв’язатися з нами