» Послуги » Реєстрація промислових зразків » Реєстрація промислових зразків в Україні

Реєстрація промислових зразків в Україні

Що може бути запатентовано в якості промислового зразка?
Об’єктом промислового зразку може бути дизайн, зокрема, таких виробів: одяг, взуття, головні убори, меблі, посуд, іграшки, домашнє начиння, світильники, ювелірні вироби, машини, обладнання та механізми, упаковка для товарів, ємності для товарів (пляшки для напоїв, флакони для парфумів), етикетки, емблеми, логотипи.
Також можна запатентувати оформлення інтер’єрів, дизайн шрифту, графічний інтерфейс комп’ютерних програм та веб-сайтів та багато інших об’єктів.

Умови та порядок патентування в Україні:
Відповідно до міжнародних договорів та законодавства України, до промислових зразків пред’являються такі критерії патентоспроможності:
• світова новизна (сукупність суттєвих ознак об’єкта, що заявляється, не повинна бути відома у світі);
• індивідуальний характер (об’єкт, що заявляється, повинен бути оригінальним та візуально відрізнятися від будь-яких інших відомих об’єктів).

Заявка на видачу патенту на промисловий зразок подається до Українського інституту інтелектуальної власності (Укрпатент). Експертиза на відповідність критеріям патентоспроможності в процесі розгляду заявки не здійснюється; патент видається за результатами формальної експертизи під відповідальність заявника за те, що запатентований об’єкт є новим і оригінальним. Термін розгляду заявки на реєстрацію промислового зразка становить від 3-х до 8-10-ти місяців і залежить від своєчасності сплати патентних зборів, наявності або відсутності запитів експертизи щодо матеріалів заявки.

Термін дії патенту на промисловий зразок
Патент видається після реєстрації промислового зразка в Державному реєстрі та публікації відомостей про видачу патенту в офіційному бюлетені. Термін дії патенту на промисловий зразок — 10 років, які відраховуються від дати подання заявки. За відповідним клопотанням термін дії патенту може бути продовжений на 5 років.

Що необхідно для реєстрації/патентування
• відомості про авторів та заявників: найменування або ПІБ, адреса заявника (майбутнього власника патенту), ПІБ та адреса автора/ів промислового зразка;
• фотографії або зображення об’єкту, створені у графічній програмі, в різних проекціях: загальний вид, вид спереду, ззаду, справа, зліва, зверху, знизу;
• короткий опис об’єкта, із зазначенням назв усіх його елементів.

Що ми зробимо для вас:
• надамо рекомендації щодо варіантів патентування
• визначимо клас МКПЗ щодо якого він буде зареєстрований;
• за бажанням замовника та з метою належного захисту проведемо патентний пошук по всіх можливих джерелах;
• за вашим замовленням забезпечимо підготовку фотографій виробу відповідно до вимог патентного відомства або підготуємо технічне завдання на фотозйомку виробу;
• розрахуємо та сплатимо збори та мито за подання заявки, за публікацію відомостей про видачу патенту;
• якісно підготуємо матеріали заявки та подамо заявку на реєстрацію з використанням електронного сервісу, завдяки чому зекономимо для вас 20 % від суми встановлених зборів;
• забезпечимо юридичний супровід заявки на промисловий зразок в процесі її експертизи;
• за необхідності, отримаємо дублікат патенту, що підтверджує ваші права інтелектуальної власності.

Якщо в вас є запитання, будь ласка, подзвоніть або напишить нам, або зв’яжіться, використовуючи контактну форму нижче. Ми будемо раді відповісти на них.

Зв’язатися з нами