» Послуги » Реєстрація промислових зразків » Міжнародне патентування промислових зразків

Міжнародне патентування промислових зразків

Способи патентування промислових зразків за кордоном
Правова охорона запатентованому зовнішньому вигляду (дизайну) виробів надається тільки в тій країні, на території якої отримана реєстрація / патент на цей дизайн. Якщо ви займаєтесь поставкою своїх виробів (товарів) на територію інших країн або виробляєте їх на території інших країн, при цьому товари мають оригінальний зовнішній вигляд, його доцільно захистити на території виробництва або поставки.

Це можна зробити трьома способами:
• патентування промислових зразків за національною процедурою в одній або в декількох країнах-учасницях Паризької конвенції про охорону промислової власності (окремо в кожній країні), наприклад, в Російській Федерації, в Китаї;
• патентування за регіональною процедурою, зокрема, шляхом отримання реєстрації промислового зразка в Європейському Союзі (Community Design);
• патентування промислових зразків за міжнародною процедурою в одній або декількох країнах-учасницях Гаазької угоди про міжнародну реєстрацію промислових зразків (Гаазька система).

Реєстрація промислових зразків за Гаазькою системою
За процедурою Гаазької системи подається одна міжнародна заявка англійською, французькою або іспанською мовою безпосередньо до Міжнародного бюро Всесвітньої організації інтелектуальної власності – ВОІВ (Женева). Міжнародне бюро здійснює реєстрацію заявки, що надійшла та розсилає її копії в патентні відомства зазначених заявником країн (або регіональних об’єднань). Протягом встановленого терміну (від 6 до 12 місяців) патентні відомства цих країн мають право направити відмову щодо надання охорони. Якщо така відмова не надійде, то промисловий зразок вважається зареєстрованим на території даної держави. Міжнародна реєстрація промислових зразків діє до 15-ти років (5-річні періоди з можливістю продовження по 5 років), в деяких країнах – до 25 років.

Переваги Гаазької системи
Якщо власник промислового зразка хоче отримати охорону в двох або більше країнах, то Гаазька система має безсумнівні переваги в порівнянні з окремими національними реєстраціями:
подається одна заявка, при цьому в заявці можна вказати більше 70 країн та регіонів, які є учасниками Гаазької системи
• мито сплачується один раз при поданні заявки (базовий розмір мита становить 397 швейцарських франків);
• для подання заявки не потрібно залучати патентних повірених з країн, які цікавлять заявника;
• процедура Гаазької системи дозволяє зареєструвати до 100 промзразків в рамках однієї заявки, за умови, що зразки відносяться до одного класу Міжнародної класифікації промислових зразків;
охорона, що надається за Гаазькою системою, ідентична національній охороні.

Обмеження Гаазької системи
Однак, власник промислового зразка повинен мати на увазі, що деякі держави, приєднуючись до Гаазької угоди, зробили заяви щодо обмеження дії окремих положень цієї угоди на своїй території (наприклад, висунули вимоги з дотримання єдності промислового зразка, з надання додаткових зображень, щодо детального викладення домогань та ін.).

Також слід зазначити, що до Гаазької системі поки що не приєдналися деякі держави з великими економіками, наприклад, Китай, Індія, Бразилія, Мексика, Австралія, а також деякі країни СНД, зокрема, Республіка Білорусь, Казахстан.

Яку допомогу ми надамо вам щодо міжнародній реєстрації промислового зразка:
• виходячи з ваших побажань та можливостей, ми розробимо стратегію патентування/реєстрації, проаналізуємо перспективи отримання охорони шляхом зазначення в заявці тих чи інших держав, зробимо розрахунок майбутніх витрат і зборів;
• за вашим бажанням проведемо попередній пошук на новизну й оригінальність за доступними базами;
• оформимо матеріали та подамо електронну міжнародну заявку на реєстрацію промислового зразка;
• забезпечимо юридичний супровід заявки в процесі її реєстрації та подальшого розгляду в зазначених відомствах;
• за необхідності, підготуємо відповіді на запити експертизи патентних відомств та подамо їх самостійно або за участю місцевого патентного повіреного.

Якщо у вас залишилися питання щодо патентування/реєстрації промислового зразка за кордоном – зателефонуйте або напишіть нам! Ми одразу зв’яжемось з вами!

Зв’язатися з нами