» Послуги » Реєстрація промислових зразків » Ліцензування та передача прав на промислові зразки

Ліцензування та передача прав на промислові зразки

Способи розпорядження правами інтелектуальної власності на промисловий зразок
Власнику патенту на промисловий зразок належать майнові права інтелектуальної власності, якими він може розпоряджатися на власний розсуд. Відповідно до Цивільного кодексу України, розпорядження правами інтелектуальної власності здійснюється, зокрема, на підставі таких угод:
Ліцензійний договір про надання прав на використання промислового зразка;
Договір про передачу виключних майнових прав інтелектуальної власності на промисловий зразок.

На умовах ліцензійної угоди власник патенту (ліцензіар) надає право зацікавленій особі (ліцензіату) використовувати промисловий зразок, що належить ліцензіару, протягом визначеного терміну, на певних умовах та за певну винагороду (роялті). Приблизною аналогією такої угоди у галузі речового права є договір оренди.

На умовах угоди про передачу виключних майнових прав власник патенту відчужує належні йому права інтелектуальної власності на промисловий зразок на користь набувача. Приблизною аналогією цієї угоди в інституті речового права є договір купівлі-продажу.

Які вимоги передбачені для ліцензійного договору та договору про передачу прав?
Зазначені угоди по розпорядженню правами інтелектуальної власності повинні бути оформлені письмово, інакше вони визнаються недійсними (нікчемними).

Нотаріальне оформлення не вимагається, проте договір про передачу виключних прав на промисловий зразок в обов’язковому порядку повинний бути зареєстрованим в Міністерстві економіки. Така реєстрація є підставою для внесення змін до Державного реєстру патентів на промислові зразки та включення інформації про нового власника патенту.

Реєстрація ліцензійного договору та включення відомостей про видану ліцензію до Реєстру не носять обов’язкового характеру, реєстрація здійснюється за бажанням сторін.

Що ми зробимо для вас:
Фахівці ППФ «ЛЕКС ІНТЕЛЗ», маючи великий досвід договірної роботи в сфері інтелектуальної власності, нададуть вам наступну допомогу:
• проконсультують вас щодо істотних умов договорів, видів ліцензій на використання об’єкта, вимог чинного законодавства, з урахуванням яких такі угоди повинні бути укладені;
• підготують грамотний договір, що враховує ваші інтереси, а також інтереси другої сторони;
• за необхідності або за бажанням замовника, складуть всі необхідні документи, сплатять встановлений збір та направлять документи на реєстрацію в Міністерство;
• забезпечать юридичний супровід реєстрації та внесення змін до Державного реєстру патентів на промислові зразки;
• отримають та нададуть замовнику примірник зареєстрованого договору і рішення Міністерства про внесення змін до Реєстру щодо передачі прав або видачі ліцензії на промисловий зразок.

Строки та вартість
Вартість наших послуг з підготування договору – від 1500 гривень, а щодо його реєстрації – від 1000 гривень.
Офіційний збір за реєстрацію ліцензійного договору або договору про передачу прав — 2400 гривень.
Термін розгляду заявки на реєстрацію ліцензійного договору або договору про передачу прав складає 2 місяці.

У вас залишились питання? Зв’яжіться з нами!
Якщо у вас залишилися питання з ліцензування або відчуження прав інтелектуальної власності – зателефонуйте нам! Або напишіть, використовуючи контактну форму, – протягом робочого дня ми вам відповімо!

Зв’язатися з нами