» Послуги » Реєстрація авторських прав » Реєстрація авторських прав в Україні

Реєстрація авторських прав в Україні

Чи необхідна реєстрація?
Державна реєстрація авторського права на твори не є обов’язковою процедурою, проте її здебільше здійснюють оскільки це дозволяє належним чином захистити права автора (авторів) на створений твір (більш детально про переваги реєстрації ви можете прочитати у нашій статті)

Відносно яких об’єктів реєструються авторські права?
Авторське право може бути зареєстровано на різноманітні твори літератури, науки та мистецтва, в тому числі на літературні, музичні, образотворчі, фотографічні твори, комп’ютерні програми, бази даних, інші твори. Сделать перелинковку на запись в блоге Объекты авторских прав

Процедура реєстрації авторських прав
Заявка подається до Мінекономіки України разом з примірником твору (оприлюдненого чи неоприлюдненого). Матеріали заявки повинні бути оформлені відповідно до встановлених законодавством вимог.
Міністерство розглядає подані документи протягом 1-го місяця та за результатами розгляду може винести одне з таких рішень:
• рішення про реєстрацію авторського права на твір;
• рішення про відмову у реєстрації авторського права на твір.
У разі позитивного рішення видача свідоцтва здійснюється протягом 1-го місяця з дати реєстрації авторського права на твір.
У разі негативного рішення документи та сплачені авторами збори не повертаються.

Важливо!
В процесі розгляду заявки Міністерство не здійснює експертизу твору, тобто не аналізує його новизну, естетичну цінність, наукову та практичну значимість. Відмова у реєстрації зазвичай зумовлена причинами формального характеру, наприклад:
• на реєстрацію був заявлений об’єкт, який не охороняється авторським правом;
• були допущені помилки в заповненні заявки, не були надані необхідні матеріали або примірник твору не був оформлений відповідно до вимог законодавства, при цьому вказані недоліки не були вчасно усунені;
• не були надані документи, що підтверджують сплату державного збору.

Що ми зробимо для вас:
Наші фахівці, маючи великий досвід реєстрації, здійснять всі необхідні дії для оформлення ваших авторських прав:
• проконсультують та грамотно визначать до якого виду творів відноситься ваш об’єкт (що самому автору буває складно зробити);
• відповідно до вимог законодавства оформлять матеріали заявки, сплатять збори та подадуть матеріали заявки на реєстрацію;
• забезпечать юридичний супровід заявки та представництво ваших інтересів в процесі реєстрації;
• отримають та нададуть вам рішення про реєстрацію авторського права та свідоцтво про реєстрацію авторського права.

За вашим бажанням, ми забезпечимо комплексну охорону:
Деякі об’єкти інтелектуальної власності можуть охоронятися авторським правом, проте для їх практичного використання необхідно забезпечити патентний та/або інший захист. Наприклад, ескізи одягу охороняються авторським правом як твори образотворчого мистецтва, але для належної охорони зовнішнього вигляду зображеного на ескізах одягу (у вигляді готових виробів) потрібно отримати патент на промисловий зразок.
Можна зареєструвати авторське право художника на створений ним графічний твір; але якщо цей графічний твір використовується у підприємницькій діяльності для позначення товарів та послуг, то для належної охорони він повинен бути зареєстрований як торговельна марка та може бути зареєстрований як промисловий зразок (емблема фірми, етикетка для товарів, бирка для одягу).

Звертаючись до нас, ви отримаєте не тільки консультацію з авторського права, але й весь комплекс послуг, пов’язаний з охороною вашої інтелектуальної власності!