» Послуги » Реєстрація авторських прав » Реєстрація авторських прав на веб-сайт

Реєстрація авторських прав на веб-сайт

Охорона прав на веб-сайти та веб-портали
Ведення будь-якої діяльності — від комерційної до благодійної — сьогодні практично неможливо без наявності сайту. Однак, в юридичній науці досі немає остаточно сформованої позиції стосовно того, що таке веб-сайт. Найпоширеніша точка зору, якої дотримується й Департамент інтелектуальної власності, наступна: web-сайт — це складений твір, що включає в себе декілька об’єктів авторського права (літературні, образотворчі, фотографічні, музичні, аудіовізуальні твори, бази даних, комп’ютерні програми тощо). Відповідно, реєстрація авторського права на веб-сайт являє собою реєстрацію прав на збірку різноманітних творів, з яких він складається.

Що потрібно для реєстрації авторських прав на веб-сайт (веб-портал):
Для оформлення прав на сайт потрібно надати таку інформацію та матеріали:
• відомості про автора (авторів) веб-сайту (ПІБ, дату народження, місце проживання), про дату завершення роботи на веб-сайтом, про дату його оприлюднення (як правило, під оприлюдненням веб-сайту розуміється його розміщення в мережі інтернет);
• вихідний код веб-сайту (можна надати фрагменти вихідного коду, які є достатніми для ідентифікації) та матеріали, спеціально створені для розміщення на веб-сайті: тексти, фотографії, зображення, відео-ролики, бази даних;
• невелику анотацію на web-сайт (не більше 300 символів)

Вартість та термін реєстрації авторського права:
Термін розгляду заявки про реєстрацію авторського права на сайт — один місяць, після закінчення якого здійснюється реєстрація авторського права; потім протягом одного місяця Міністерство видає рішення про реєстрацію авторського права та свідоцтво про реєстрацію авторського права.
Вартість наших послуг щодо реєстрації авторських прав на сайт — від 1200 гривень, державний збір — 263,50 гривні (збір для фізичних осіб).
Вартість послуг щодо реєстрації авторських прав на сайт, розроблений співробітниками юридичної особи або фізичної особи-підприємця в рамках виконання службових обов’язків (реєстрація авторського права на службовий твір) — від 1700 гривень, державний збір — 535, 50 гривень (збір для юридичних осіб).
Вартість послуг щодо реєстрації договору, згідно якого сайт розроблявся на замовлення web-студією або іншими ІТ-спеціалістами — від 1000 гривень, збір — 510 гривень (збір для фізичних осіб).

Важливо!
З огляду на те, що над створенням веб-сайту можуть працювати декілька спеціалістів, які не завжди є співробітниками однієї web-студії (фотографи, web-художники, копірайтери та ін.), то права інтелектуальної власності потрібно врегулювати з кожним із вказаних спеціалістів.
Крім того, кожному Веб-сайту необхідно мати адресу для розміщення в мережі Інтернет; такою адресою є доменне ім’я. За встановленими правилами, доменне ім’я в зоні UA має бути зареєстровано в якості торговельної марки (знака для товарів та послуг).

За вашим бажанням, ми оформимо авторське право на ваш сайт та забезпечимо комплекс послуг в сфері інтелектуальної власності:
• підготуємо договори про розробку та подальше використання прав інтелектуальної власності на веб-сайт (або спеціально створених для сайту об’єктів авторського права);
• оформимо та забезпечимо супровід заявки на реєстрацію авторських прав;
• за пільговою ціною (оскільки ми є партнерами реєстраторів доменних імен) придбаємо доменне ім’я, яке буде використовуватися для адресації вашого веб-сайту;
• отримаємо та надамо вам свідоцтво про реєстрацію авторського права або рішення про реєстрацію договору про авторське право на сайт (сделать перелинковки на свидетельство и на решение из Галереи)
• зареєструємо торговельну марку вашої компанії та, на її основі, за пільговою ціною зареєструємо домен юа;
• підготуємо угоду користувача та угоду про конфіденційність для вашого веб-сайту.

У вас залишились питання?
Телефонуйте нам або зверніться до нас, використовуючи контактну форму. Ми відповімо вам протягом 1-го робочого дня!