» Послуги » Реєстрація авторських прав » Реєстрація авторських прав на мобільний додаток

Реєстрація авторських прав на мобільний додаток

Охорона прав на програми для мобільних пристроїв
Поширеність планшетів та смартфонів в усіх сферах нашого життя обумовлює стрімке зростання мобільних додатків для них. З юридичної точки зору додаток для мобільних пристроїв розглядається як комп’ютерна програма, відповідно реєстрація авторського права на додатки здійснюється за правилами реєстрації авторського права на комп’ютерні програми.
Оскільки комп’ютерні програми/програмне забезпечення у більшості країн світу охороняються як літературні твори, то подібно до літературних текстів, в мобільних додатках охороні підлягає вихідний програмний код. Для оформлення авторських прав необхідно подати текст вихідного коду — повністю або його фрагменти. Які фрагменти вихідного коду підготувати для реєстрації автори визначають самостійно. Головна умова: цих фрагментів має бути достатньо для ідентифікації додатка у разі виникнення спору.

Що потрібно для оформлення прав на програми для смартфонів та планшетів:
Для реєстрації прав на мобільний додаток просимо надати нам наступну інформацію та матеріали:
• відомості про автора (авторів) програми для мобільного додатку (ПІБ, дату народження, місце проживання), про дату завершення роботи над програмою, про дату та спосіб її оприлюднення (якщо на момент оформлення заявки додаток вже був оприлюднений);
• вихідний код програми (об’єм/фрагменти вихідного коду, який надається — на розсуд авторів), роздрукований на папері або збережений в електронному вигляді (для запису на компакт-диск);
• настанову для користувача додатка (у довільній формі);
• невелику анотацію (не більше 500 символів).

Термін та вартість реєстрації:
Термін розгляду заявки про реєстрацію авторського права — 1 місяць, після чого здійснюється його реєстрація; ще протягом 1-го місяця Міністерство видає рішення про реєстрацію авторського права та свідоцтво про реєстрацію авторського права.
Вартість наших послуг з оформлення авторських прав на мобільний додаток — від 1200 гривень, державний збір – 263,50 гривні (збір для фізичних осіб).

У разі, якщо додаток було розроблено співробітниками юридичної особи в рамках виконання своєї основної роботи, тоді здійснюється реєстрація авторського права на службовий твір, автори зазначаються в свідоцтві про реєстрацію авторського права, але саме свідоцтво оформлюється на ім’я юридичної особи. Вартість наших послуг щодо реєстрації авторських прав на додаток для юридичної особи — від 1700 гривень, державний збір — 535,50 гривень (збір для юридичних осіб).

Якщо мобільний додаток було розроблено ІТ-спеціалістами на замовлення юридичної або фізичної особи, то в цьому випадку на реєстрацію авторського права потрібно подати договір між замовником та виконавцем, в якому врегульовані права інтелектуальної власності.

Якщо у Вас є питання — задайте їх спеціалістам нашої фірми!
У вас є питання щодо оформлення прав або вам потрібна допомога по підготовці договору на розробку додатка для мобільних пристроїв? Телефонуйте нам або зверніться до нас, використовуючи контактну форму. Ми зв’яжемося з Вами протягом одного робочого дня!