» Послуги » Реєстрація авторських прав » Реєстрація авторських прав на комп'ютерну програму

Реєстрація авторських прав на комп’ютерну програму

Спосіб охорони прав
Міжнародне та українське законодавство встановлює, що комп’ютерні програми/програмне забезпечення (ПЗ) охороняються як літературні твори. Це відноситься і до прикладних програм, й до операційних систем, які виражені в програмному коді. Виходячи з цього, оформлення прав на ПЗ означає реєстрацію прав на вихідний код, аналогічно до літературних текстів. Законодавець не встановлює обов’язок авторів подавати на реєстрацію весь вихідний код ПЗ, це може бути його частина, але вона повинна бути достатньою для ідентифікації програми у випадку, якщо у майбутньому виникне судовий спір щодо авторства або інших прав на програму.

Що потрібно надати для реєстрації прав на програму для ЕОМ:
Для оформлення авторського права, вам потрібно надати нашим спеціалістам наступну інформацію та матеріали:
• відомості про ПІБ, місце проживання, дату народження автора (авторів) комп’ютерної програми, про дату завершення роботи над нею, про дату та спосіб її оприлюднення (якщо на дату оформлення заявки ПЗ вже було оприлюднено);
• вихідний код комп’ютерної програми (об’єм вихідного коду, який надається, визначається авторами самостійно) — роздрукований на папері або збережений в електронному вигляді;
• настанову щодо використання комп’ютерної програми (настанова користувача);
• коротку анотацію на ПЗ (300 — 500 символів).

Термін та вартість реєстрації авторського права на комп’ютерну програму:
Законодавством встановлено, що термін розгляду поданих документів складає 1 місяць. У разі позитивного рішення Міністерство реєструє права та видає свідоцтво про реєстрацію авторського права.
Вартість оформлення авторських прав на комп’ютерну програму/програмне забезпечення — від 1200 гривень, державне мито — 263,50 гривні (для фізичних осіб).

Якщо комп’ютерна програма була створена в рамках виконання своєї основної роботи співробітниками юридичної особи, то в цьому випадку здійснюється реєстрація авторського права на службовий твір, при цьому свідоцтво про реєстрацію авторського права буде видано на ім’я юридичної особи. Вартість реєстрації авторських прав на програмне забезпечення на юридичну особу складає 1700 гривень, державне мито — 535,50 гривень (збір для юридичних осіб). Більш детально з нашими цінами на основні послуги ви можете ознайомитись у розділі Вартість послуг.

У разі якщо, комп’ютерна програма була розроблена сторонніми ІТ-спеціалістами на замовлення фізичної або юридичної особи, то в цьому випадку на реєстрацію авторського права необхідно подати договір, в якому будуть врегульовані права інтелектуальної власності на цю розробку.

У вас залишилися питання?
Можливо у вас залишилися питання щодо оформлення авторського права або вам потрібна допомога по підготовці договору на розробку програмного забезпечення?
Телефонуйте нам або зв’яжіться з нами, використовуючи форму, що наведена нижче. Ми відповімо Вам протягом одного робочого дня!