» Послуги » Патентування винаходів/корисних моделей » Підтримання патентів в силі

Підтримання патентів в силі

Для того, щоб отриманий Вами патент на винахід або корисну модель мав юридичну силу протягом всього строку дії, за нього необхідно щорічно сплачувати офіційний збір (патенте мито). Ця процедура називається “підтриманням патенту в силі”.

Оплата здійснюється 1 раз на рік в чітко встановлений строк, а документ про оплату повинен бути направлений до Укрпатенту. Якщо встановлений строк пропущений, існує можливість поновити дію патенту, але в такому разі розмір патентного збору збільшується на 50%. І якщо цей строк патентоволоділець пропустив, то передбачена ще одна (остання) можливість відновлення прав інтелектуальної власності; для цього потрібно до спливу 12 місяців подати клопотання про відновлення, сплатити збір за його подання та прострочений збір (в збільшеному розмірі).

Які наслідки несплати збору за підтримання в силі патенту?
Якщо сплата річного мита не була здійснена своєчасно, і в передбачений законом строк не було подане клопотання про відновлення прав інтелектуальної власності, патент припиняє свою дію. Це означає, що володілець патенту втрачає свої виключні права на запатентовану технологію, вона стає суспільним надбанням та будь-яка зацікавлена особа може її використовувати без дозволу патентоволодільця.

Який розмір збору та чи існують якісь пільги?
Розмір зборів встановлений Постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2004 року № 1716 “Про затвердження порядку сплати зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності”. Постановою передбачено, що суми за підтримання патенту в силі збільшуються по мірі збільшення строку його володіння, але законодавством встановлено пільги для фізичних осіб – винахідників, а також для неприбуткових організацій:

  • ● якщо власником патенту на винахід є його автор (автори), то розмір патентних зборів складає тільки 10% від встановлених Постановою сум;
  • ● якщо власником патенту на корисну модель є її автор/автори, то він сплачує збір в розмірі 20% від встановлених сум;
  • ● якщо патентоволодільцем є неприбуткова організація, тоді для винаходів розмір зборів становить 20% від встановлених сум, а для корисних моделей – 40%.

Вказані пільги розповсюджуються як на дії, пов’язані з реєстрацією (патентуванням) вищевказаних об’єктів інтелектуальної власності.

Якщо ви надіслали заявку на реєстрацію або чекаєте отримання охоронного документа, або ж вже є власником патенту, ми пропонуємо наступні послуги:

  • ● складання графіку сплати патентних зборів, контроль строків сплати, розрахунок розмірів зборів та надсилання рахунку клієнту;
  • ● своєчасна сплата річних зборів та подання до Укрпатенту відповідної інформації;
  • ● повний юридичний супровід у випадку необхідності відновлення прав – якщо на момент Вашого звернення до нас дія патенту призупинена, але ще може бути відновлена.

Для власників п’яти та більше патентів ми пропонуємо знижки.

Ви можете подзвонити нам або зв’язатися з нами за допомогою форми зворотного зв’язку!

Зв’язатися з нами