» Корисна інформація » Новини » WIPO опублікувала перший випуск серії досліджень у сфері технології

WIPO опублікувала перший випуск серії досліджень у сфері технології

Всесвітня організація інтелектуальної власності (WIPO) запустила нову серію досліджень у сфері технологій. Об’єктом першої доповіді став штучний інтелект (ШІ). Дослідження базується на матеріалах міжнародних заявок, що подані, на видачу патентів та на аналізі інформації, що стосується інноваційної активності у сфері ШІ. В дослідженні представлені історична ретроспектива розвитку технологій ШІ, найбільш популярні напрямки розвитку технологій ШІ, провідні гравці у сфері патентування даних технологій та перспективи розвитку цього напрямку у майбутньому.

 

Автори дослідження відмічають неймовірно швидкий розвиток цієї галузі за останні п’ять років, яка при цьому не обмежується якою-небудь однією галуззю, а навпаки зачіпає всі можливі галузі. Топовими сферами у доповіді називаються транспорт, телекомунікації, медико-біологічні науки. Ведучими гравцями у галузі патентування ШІ автори відмічають IBM та Microsoft, які мають найбільші портфелі патентів.

 

Також, у своєму дослідженні експерти не лишають без уваги й виклики, які кидає сучасному суспільству стрімкий розвиток технологій ШІ. Перш за все, одним зі сценаріїв розвитку ШІ може бути збільшення безробіття та зниження рівня оплати праці, адже багато професій, основу яких складають повторювані завдання, можуть тепер бути замінені роботами. Наступним викликом у доповіді вказана конфіденційність даних. Експерти стверджують, що люди повинні бути готові відмовитися від деякої долі приватного життя, якщо бажають отримувати потрібні послуги. У цьому випадку, один зі способів уникнути зловживання приватною інформацією вбачають в тому, щоб компанії були більш прозорі та чесними по відношенню до використання технологій ШІ.

 

Крім того, у доповіді представлений огляд політики провідних країн щодо штучного інтелекту. Можна зробити висновок, що держави прагнуть створити платформу для розвитку технологій в даній галузі та закласти фундамент для її подальшого регулювання.

 

Такий масивний об’єм даних, який був проаналізований ведучими спеціалістами WIPO дозволяє побачити актуальну ситуацію у галузі технологій ШІ та заглянути у майбутнє цієї інноваційної діяльності.

 

 

Джерело: www.wipo.int