» Корисна інформація » Новини » Укрпатент піднімає розміри офіційних зборів

Укрпатент піднімає розміри офіційних зборів

19 липня 2019 р. у зв’язку із набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України від 12 червня 2019 р. № 496 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1756 і від 23 грудня 2004 р. № 1716» (далі — Постанова) були істотно збільшені розміри офіційних зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності.

 

Проте на підставі пункту 6 Порядку сплати зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2004 р. № 1716, заявники, котрі прагнуть скористатися старими розмірами зборів, але не встигають підготувати необхідні документи, мають право сплатити суму збору за старим розміром на поточний рахунок закладу експертизи до 19 липня 2019 р., а відповідну заявку на об’єкт інтелектуальної власності, клопотання, заперечення тощо подати протягом одного місяця від дня введення в дію нового розміру збору, тобто до 19 серпня 2019 р.

 

Дана Постанова вводить ряд цікавих нововведень. Зокрема, розмір офіційних зборів за подання заявок на реєстрацію об’єктів інтелектуальної власності у формі електронного документа зменшується на 20 % у порівнянні зі стандартними розмірами зборів, передбачених новою Постановою. Таке нововведення пов’язане із сприянням заохоченню заявників подавати заявки на реєстрацію об’єктів інтелектуальної власності в електронному вигляді та переходу закладу експертизи повністю на електронне діловодство в майбутньому.

 

Загальною метою нової Постанови є посилення науково-технічного й економічного розвитку України та забезпечення функціонування державної системи правової охорони інтелектуальної власності, в тому числі, шляхом збільшення якості послуг та водночас зменшення строків розгляду документів уповноваженими органами, а також скорочення випадків патентного тролінгу та діяльності сквотерів, що останнім часом масово набирають свого поширення в Україні.

 

Джерело: www.ukrpatent.org