» Корисна інформація » Новини » У Китаї суд визнав авторські права штучного інтелекту

У Китаї суд визнав авторські права штучного інтелекту

Китай авторское право на ИИ

Суд Шеньчженя ухвалив, що створений штучним інтелектом твір підлягає захисту на підставі норм авторського права. Таке рішення було прийнято в результаті суперечки між корпорацією Tencent і онлайн-платформою, яка належить компанії Shanghai Yingxun Technology.

 

Платформа без дозволу скопіювала контент, згенерований Dreamwriter. Dreamwriter є програмою, яка призначена для автоматичного написання новин, і була розроблена корпорацією Tencent в 2015 році.

 

У серпні 2018 року Dreamwriter написав статтю, що була опублікована на сайті Tencent Securities з позначкою про те, що цей текст був створений автоматично програмою Dreamwriter. Пізніше стаття була скопійована платформою компанії Shanghai Yingxun Technology.

 

У своєму рішенні суд зазначив, що форма вираження статті відповідає вимогам письмової роботи, структура і логіка статті розумні та зрозумілі, а також в статті присутня певна ступінь оригінальності.

 

Народний суд округу Шеньчжень постановив, що компанія Shanghai Yingxun Technology своїми діями порушила авторські права корпорації Tencent і повинна нести цивільну відповідальність. Беручи до уваги, що відповідач вже видалив спірну роботу зі свого сайту, компанія Shanghai Yingxun Technology повинна виплатити компенсацію корпорації Tencent за економічні збитки та захист прав.

 

Джерело: https://www.chinadaily.com.cn/