» Послуги » Реєстрація торговельних марок » Процедура реєстрації торговельної марки

Процедура реєстрації торговельної марки

Реєстрація торговельної марки (товарного знаку) в Україні починається з оформлення та подачі заявки до уповноваженого відомства – «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент). Матеріали заявки повинні містити, зокрема, зображення торговельної марки та перелік товарів і послуг, щодо яких вона заявляється на реєстрацію.

 

У процесі реєстрації торговельна марка проходить через кілька юридичних стадій:

 • реєстрація первинних документів;
 • встановлення дати подачі заявки;
 • формальна експертиза;
 • кваліфікаційна експертиза;
 • підготовка до державної реєстрації та публікації;
 • видача свідоцтва на знак для товарів і послуг.

За дії, пов’язані з подачею заявки на торговельну марку та отриманням свідоцтва, необхідно сплачувати встановлені законодавством збори та державне мито.
На даний час, термін реєстрації торговельної марки становить близько 18-22 місяців та за бажанням заявника, може бути прискорений до 7-8 місяців (з доплатою збору).

 

Після проходження етапу по встановленню дати подання заявки, Укрпатент видає повідомлення (так звану «пріоритетну довідку»), у якій фіксується дата подачі заявки на реєстрацію. З цієї дати заявник має право вказувати символ «ТМ» поряд із зображенням торговельної марки як попередження про те, що вона знаходиться у процесі реєстрації і на цей період їй надається тимчасова правова охорона.
У разі невідповідності заявки формальним вимогам (наприклад, неправильно оформлені матеріали заявки, не сплачено або частково сплачено збір за подачу заявки) та за умови, що ці невідповідності у встановлений термін не були усунуті, Укрпатент надсилає повідомлення про те, що заявка вважається відкликаною.

 

У разі невідповідності умовам охороноздатності торговельної марки Укрпатент надсилає повідомлення про можливу відмову в реєстрації та надає строк для підготовки мотивованої відповіді разом із доказами на користь реєстрації торговельної марки. Якщо у встановлений термін мотивовану відповідь не буде надіслано, Укрпатентом буде прийнято остаточне рішення про відмову в реєстрації торговельної марки.
У разі, якщо торговельна марка відповідає умовам охороноздатності, Укрпатент приймає позитивне рішення про реєстрацію торговельної марки. У цьому випадку, необхідно сплатити встановлені збори і мито для публікації відомостей про реєстрацію торговельної марки та отримання свідоцтва.

 

Фахівці Патентно-правової фірми «Лекс Інтелз» здійснять всі необхідні дії щодо реєстрації торговельної марки в Україні:

 • грамотно, з урахуванням максимального захисту вашого бізнесу, визначать класи МКТП;
 • проведуть попередній пошук на схожість та тотожність торговельної марки, а також проаналізують торговельну марку, що заявляється, на предмет відповідності іншим умовам охороноздатності;
 • якісно оформлять матеріали заявки на реєстрацію торговельної марки та з використанням електронного сервісу подадуть їх на реєстрацію;
 • забезпечать юридичний супровід заявки у процесі її експертизи, в тому числі, за бажанням клієнта, замовлять прискорену реєстрацію торговельної марки;
 • розрахують та здійснять оплату зборів та мита, необхідних для реєстрації торговельної марки, отримають та нададуть вам свідоцтво про реєстрацію торговельної марки.