» Послуги » Реєстрація торговельних марок » Продовження дії зареєстрованої торговельної марки

Продовження дії зареєстрованої торговельної марки

Строк дії свідоцтва про реєстрацію торговельної марки складає 10 років, які відраховуються з дати подання заявки на торговельну марку. Після закінчення цього строку у власника торговельної марки припиняються охоронювані законом виключні права.

Законодавством України встановлено, що права на зареєстровану торговельну марку можуть бути продовжені необмежену кількість разів на строк по 10 років, за умови, що державний збір за продовження буде сплачено та клопотання щодо продовження буде подано до закінчення поточного 10-річного строку. У разі пропущення цього строку, у власника торговельної марки є додатковий строк 6 місяців, протягом яких він може відновити своє право на подання клопотання про продовження дії свідоцтва, за умови сплати додаткового державного збору.

 

Якщо встановлений законом основний та додатковий строки на продовження будуть пропущені, дія свідоцтва на торговельну марку та, відповідно, виключні права власника на торговельну марку припиняються.
Однак, в цілях охорони інтересів власника торговельної марки законодавством передбачено, що протягом 3-х років з дати припинення дії свідоцтва тільки попередній власник має право на її повторну реєстрацію. Це означає, що патентне відомство відмовить іншому заявнику в реєстрації тотожної (такої самої) торговельної марки, що заявлена відносно тотожного переліку товарів та послуг, проте трохи видозмінена торговельна марка вже може бути зареєстрована, що значно послабить позицію попереднього власника та призведе до необхідності захищати свої права після повторної реєстрації.

 

Для того щоб не втратити виключні права на торговельну марку через несвоєчасне продовження, зверніться до наших фахівців, які:

  • повідомлять вам строки для проведення оплати та суму державного збору за продовження;
  • звірять відомості по найменуванню (ПІБ) та адресам власника, вказаних у свідоцтві, з актуальними відомостями про вас/вашу компанію та за необхідністю внесуть зміни до Реєстру;
  • оформлять та направлять в патентне відомство всі необхідні документи;
  • отримають та нададуть вам документи, які підтверджують, що строк дії свідоцтва про реєстрацію торговельної марки продовжений;
  • у разі, якщо можливість продовження втрачена або продовження дії торговельної марки не є доцільним – підготовлять заявку на повторну або на нову реєстрацію торговельної марки.