» Послуги » Реєстрація торговельних марок » Перевірка торговельної марки на тотожність та схожість

Перевірка торговельної марки на тотожність та схожість

Відповідно до Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», не може бути зареєстрована торговельна марка (товарний знак), яка тотожна або схожа до такої міри, що її можна сплутати, з раніше зареєстрованою або раніше заявленою торговельною маркою на ім’я іншої особи.

Торговельна марка (товарний знак) вважається тотожною іншій торговельній марці, якщо вона збігається з нею у всіх елементах.

Торговельна марка (товарний знак) вважається подібною до ступеня змішування з іншою торговельною маркою, якщо вона асоціюється з нею в цілому, незважаючи на окрему різницю елементів.
Тому для того, щоб уникнути можливої відмови експертизи в реєстрації торговельної марки ми рекомендуємо проводити попередній пошук на тотожність і схожість, до або відразу після подачі заявки.

 

Попередній пошук на схожість та тотожність може бути проведений двома способами:

  • —експрес-пошук, при якому перевірка проводиться нашими фахівцям по базах даних зареєстрованих в Україні торговельних марок та по базі даних заявок на торговельні марки, які пройшли формальну експертизу. Цей пошук не є повним, тому що він не містить інформацію про великий масив заявок на торговельні марки, які були подані на реєстрацію кілька місяців тому, але ще не пройшли стадію формальної експертизи. Разом з тим, ці раніше подані заявки обов’язково приймаються до уваги в процесі кваліфікаційної експертизи і можуть бути протиставлені торговельній марці, яка заявляється за критерієм подібності / тотожності. Термін проведення пошуку – 2-4 робочих днів, за результатами пошуку клієнту надається звіт про пошук, підготовлений Патентно-правовою фірмою «Лекс Інтелз»;
  • —повний попередній пошук, який проводиться патентним відомством (Укрпатентом), за результатом якого клієнту надається офіційний звіт Укрпатенту та наші висновки щодо перспективи реєстрації торговельної марки. Термін проведення пошуку – 3 або 7 робочих днів (залежить від сплаченої суми офіційних платежів).

У разі прискореної реєстрації торговельної марки (товарного знаку) ми наполегливо рекомендуємо проводити саме повний попередній пошук, тому що він є більш інформативним, аніж експрес-пошук, та дозволяє більш достовірно оцінити перспективи успішної реєстрації торговельної марки. Звертаємо увагу, що в разі відмови в реєстрації торговельної марки державні збори та інші сплачені платежі заявнику не повертаються.

 

Розрахувати вартість попереднього пошуку на схожість / тотожність та одночасно розрахувати вартість реєстрації торговельної марки можна скориставшись нашим калькулятором.

За бажанням клієнта, наші фахівці проаналізують заявлену торговельну марку на відповідність іншим критеріям охороноздатності (оманливість, порушення авторських прав та ін.)