» Корисна інформація » Новини » Керуючий партнер «ЛЕКС ІНТЕЛЗ» — доповідач Міжнародної програми стажування «Сучасні правові системи»

Керуючий партнер «ЛЕКС ІНТЕЛЗ» — доповідач Міжнародної програми стажування «Сучасні правові системи»

Лемещук Наталя Вадимівна, яка є керуючим партнером патентно-правової фірми «ЛЕКС ІНТЕЛЗ», 21 липня 2021 року провела лекцію на тему: «Захист від недобросовісної конкуренції в Україні».

 

Лекція відбулась в рамках проекту Економіко-правового факультету Одеського національного університету “Крос-культурні комунікації в професійній сфері”. Ця міжнародна програма стажування проводиться вже втричі; у цьому році вона була організована спільно з Вищою школою права «Әділет» Каспійського університету (м. Алмати) для викладачів із Казахстану.

 

У ході лекції висвітлювались питання правового регулювання порушення правил чесного ведення бізнесу, включаючи міжнародні договори, які діють і в Україні, і в Республіці Казахстан (наприклад, Паризька конвенція про охорону промислової власності, Угода ТРІПС), процедури звернення до органів Антимонопольного комітету України із заявою про порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, проблемні питання, що виникають в процесі правозастосування.

 

Особливу увагу Наталя Лемещук приділила недобросовісній конкуренції у сфері інтелектуальної власності: неправомірному використанні ділової репутації, а саме, використанню торговельних марок, фірмових найменувань, рекламних матеріалів, оформлення упаковки товарів без згоди їх власника (компанії чи підприємця), що має пріоритет; копіюванню зовнішнього вигляду товарів інших виробників, що призводить до змішування їх діяльності з діяльністю порушників. За рахунок такого неправомірного використання позначень, копіювання зовнішнього вигляду виробів, порушники отримують необґрунтовану вигоду, пожинаючи плоди зусиль тих компаній, які вклали багато часу, праці та коштів у свою популярність, добре ім’я і гарну якість.

 

В ході лекції також були розібрані практичні справи з недобросовісної конкуренції, в яких Патентно-правова фірма «ЛЕКС ІНТЕЛЗ» захищала права своїх клієнтів від подібних порушень і зверталась в їх інтересах як в Антимонопольний комітет, так і до господарських судів України.